Ronde van België:Greipel won

Door @sneaitsab

André Greipel heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe in de Ronde van België gewonnen. De Duitser van Lotto-Belisol was op de oplopende aankomst in Knokke-Heist sneller dan Belgisch kampioen Tom Boonen (Omega Pharma-Quickstep) en Ramon Sinkeldam (Argos-Shimano). Greipel is ook de eerste leider.

In hun thuisland waren het vooral de Belgen die gemotiveerd waren om mee te schuiven met de lange vlucht van de dag. Olivier Chevalier, Laurens De Vreese, Alphonse Vermote en Pieter Uyttersprot waren de Zuiderburen die daarin slaagden. Hun voorsprong werd door het Lotto-Belisol Team van André Greipel beperkt tot maximaal vier minuten.

De eerste opschudding in de vlakke etappe kwam er toen Thomas Voeckler op een kasseistrook op veertig kilometer van de eindstreep tegen de vlakte ging. De Fransman bleef lang op de grond zitten, maar besloot uiteindelijk toch weer te vertrekken. Voeckler slaagde er echter niet in opnieuw de aansluiting met het peloton te maken.

Dit kwam mede doordat het tempo in de groep het tempo de hoogte in was gegaan. De Omega Pharma-Quickstep ploeg van Tom Boonen probeerde op de winderige Belgische wegen het peloton in enkele stukken te doen breken. Even later liep alles echter weer samen. Van dat moment van windstilte maakte Jürgen Roelandts handig gebruik om aan de tussenspurt drie bonificatieseconden mee te pikken.

Roelandts moest daarna weer aan de bak in de spurttrein van André Greipel. Op twee kilometer van de streep begon Lotto-Belisol met haar sprintvoorbereiding. De Belgische ploeg zette André Greipel in een ideale positie af, waarna de Duitser het afmaakte. Tom Boonen kwam op de oplopende aankomst nog sterk opzetten, maar hij moest toch en fietslengte toegeven op Greipel.

Etapa 1: 
1 André GREIPEL GER LTB 4:34:53
2 Tom BOONEN BEL OPQ 0
3 Ramon SINKELDAM NED ARG 0
4 Danny VAN POPPEL NED VCD 0
5 Michael VAN STAEYEN BEL TSV 0
6 Yukiya ARASHIRO JPN EUC 0
7 Tom VAN ASBROECK BEL TSV 0
8 Niki TERPSTRA NED OPQ 0
9 Maxime VANTOMME BEL CRE 0
10 Adrien PETIT FRA COF 0
11 David VAN DER POEL NED BKP 0
12 Sven VANDOUSSELAERE BEL TSV 0
13 Philippe GILBERT BEL BMC 0
14 Danilo NAPOLITANO ITA AJW 0
15 Alexey TSATEVITCH RUS KAT 0
16 Simone PONZI ITA AST 0
17 Lars BOOM NED BLA 0
18 Nikolas MAES BEL OPQ 0
19 Sébastien CHAVANEL FRA EUC 0
20 Reinardt JANSE VAN RENSBURG RSA ARG 0
21 Marcel MEISEN GER BKP 0
22 Tony MARTIN GER OPQ 0
23 Greg HENDERSON NZL LTB 0
24 Luis Leon SANCHEZ GIL ESP BLA 0
25 Antoine DEMOITIE BEL WBC 0
26 Sep VANMARCKE BEL BLA 0
27 Artur ERSHOV RUS RVL 0
28 Moreno HOFLAND NED BLA 0
29 Greg VAN AVERMAET BEL BMC 0
30 Tom VEELERS NED ARG 0
31 Stéphane POULHIES FRA COF 0
32 Ben HERMANS BEL RLT 0
33 Sebastian LANDER DEN BMC 0
34 Maxime MONFORT BEL RLT 0
35 Alexander PORSEV RUS KAT 0
36 Manuel QUINZIATO ITA BMC 0
37 Viktor MANAKOV RUS RVL 0
38 Steven DOMS BEL TWJ 0
39 Pieter JACOBS BEL TSV 0
40 Tom MEEUSEN BEL FID 0
41 Corne VAN KESSEL NED FID 0
42 Gijs VAN HOECKE BEL TSV 0
43 Jurgen ROELANDTS BEL LTB 0
44 Stefan VAN DIJK NED AJW 0
45 Romain ZINGLE BEL COF 0
46 Andrea GUARDINI ITA AST 0
47 Justin VAN HOECKE BEL WBC 0
48 Benjamin VERRAES BEL AJW 0
49 Egidijus JUODVALKIS LTU CRE 0
50 Francesco GAVAZZI ITA AST 0
51 Marcus BURGHARDT GER BMC 0
52 Artem OVECHKIN RUS RVL 0
53 Björn LEUKEMANS BEL VCD 0
54 Dominik NERZ GER BMC 0
55 Mikhail IGNATYEV RUS KAT 0
56 Tom DUMOULIN NED ARG 0
57 Christophe PREMONT BEL CRE 0
58 Florent BARLE FRA COF 0
59 Roman MAIKIN RUS RVL 0
60 James VANLANDSCHOOT BEL AJW 0
61 Steven CAETHOVEN BEL AJW 0
62 Aaron GATE NZL SKT 0
63 Laurent EVRARD BEL WBC 0
64 Xavier FLORENCIO CABRE ESP KAT 0
65 Arthur VAN OVERBERGHE BEL TSV 0
66 Edwig CAMMAERTS BEL COF 0
67 Sébastien DELFOSSE BEL CRE 0
68 Grégory RAST SUI RLT 0
69 Kris BOECKMANS BEL VCD 0
70 Dieter VANTHOURENHOUT BEL BKP 0
71 Sergey LAGUTIN UZB VCD 0
72 Yves LAMPAERT BEL TSV 0
73 Leonid KRASNOV RUS RVL 0
74 Jean-Pierre DRUCKER LUX AJW 0
75 David VEILLEUX CAN EUC 0
76 Bart WELLENS BEL FID 0
77 Nikita NOVIKOV RUS VCD 0
78 Olivier CHEVALIER BEL WBC 0
79 Kristof VANDEWALLE BEL OPQ 0
80 Mirko SELVAGGI ITA VCD 0
81 Laurens DE VREESE BEL TSV 0
82 Johnny HOOGERLAND NED VCD 0
83 Martin KOHLER SUI BMC 0
84 Jurgen VAN GOOLEN BEL AJW 0
85 Boris DRON BEL WBC 0
86 Frantisek RABON CZE OPQ 0
87 Thomas ROHREGGER AUT RLT 0
88 Roy CURVERS NED ARG 0
89 Martin VELITS SVK OPQ 0
90 Alexander SEROV RUS RVL 0
91 Steven VAN VOOREN BEL SKT 0
92 Niels ALBERT BEL BKP 0
93 Eduard VORGANOV RUS KAT 0
94 Arman KAMYSHEV KAZ AST 0
95 Arnaud LABBE FRA COF 0
96 Stijn DEVOLDER BEL RLT 0
97 Sven VANTHOURENHOUT BEL CRE 0
98 Quentin JAUREGUI FRA BKP 0
99 Nico SIJMENS BEL COF 0
100 Tom Jelte SLAGTER NED BLA 0
101 Thomas LEEZER NED BLA 0
102 Marc GOOS NED BLA 0
103 Romain LEMARCHAND FRA COF 0
104 Lubomir PETRUS CZE BKP 0
105 Thomas DEGAND BEL AJW 0
106 Andreas KLÖDEN GER RLT 0
107 Mark MCNALLY GBR SKT 0
108 Jos VAN EMDEN NED BLA 0
109 Maxime ANCIAUX BEL WBC 0
110 Alexandr KOLOBNEV RUS KAT 0
111 Quentin BERTHOLET BEL WBC 0
112 Wout FRANSSEN BEL SKT 0
113 Jérôme BAUGNIES BEL TWJ 0
114 Lawrence WARBASSE USA BMC 0
115 Stijn STEELS BEL CRE 0
116 Wouter POELS NED VCD 0
117 William CLARKE AUS ARG 0
118 Alexander MIRONOV RUS RVL 24
119 Ruslan TLEUBAYEV KAZ AST 24
120 Michael VANTHOURENHOUT BEL BKP 24
121 Sébastien TURGOT FRA EUC 24
122 Sean VAN DE WAETER BEL TWJ 24
123 Marcel SIEBERG GER LTB 24
124 Tony HUREL FRA EUC 24
125 Niko EECKHOUT BEL SKT 24
126 Frédéric AMORISON BEL CRE 24
127 Pieter GHYLLEBERT BEL SKT 24
128 Jens DEBUSSCHERE BEL LTB 24
129 Matti STIENS BEL TWJ 24
130 Sven NYS BEL CRE 24
131 Maxim IGLINSKY KAZ AST 24
132 Philipp WALSLEBEN GER BKP 24
133 Damien GAUDIN FRA EUC 24
134 Aliaksandr KUCHYNSKI BLR KAT 24
135 Evgeny KOVALEV RUS RVL 24
136 Simon SPILAK SLO KAT 24
137 Dirk FINDERS GER TWJ 24
138 Alphonse VERMOTE BEL SKT 24
139 Jelle VANENDERT BEL LTB 24
140 Evan HUFFMAN USA AST 24
141 Dieter UYTTERSPROT BEL TWJ 24
142 Alexandre PICHOT FRA EUC 24
143 Joeri ADAMS BEL FID 24
144 Jonathan DE WITTE BEL WBC 24
145 Jens VANDEKINDEREN BEL FID 24
146 Fabian CANCELLARA SUI RLT 24
147 Glenn O’SHEA AUS SKT 24
148 Thijs AL NED FID 24
149 Rob PEETERS BEL FID 24
150 Wout VAN AERT BEL FID 24
151 Andrew FENN GBR OPQ 32
152 Thomas OP T EYNDE BEL TWJ 50
153 Yann HUGUET FRA ARG +1:22
154 Garrit BROEDERS BEL TWJ +1:31
155 Dennis VANENDERT BEL LTB +2:40
156 Jurgen VAN DE WALLE BEL LTB +2:40
157 Borut BOZIC SLO AST +2:40
158 Thomas VOECKLER FRA EUC +18:11
DNF Thierry HUPOND FRA ARG

General:
1 André GREIPEL Germany LTB 4:34:43
2 Tom BOONEN Belgium OPQ 4
3 Ramon SINKELDAM Netherlands ARG 6
4 Jurgen ROELANDTS Belgium LTB 7
5 Pieter JACOBS Belgium TSV 8
6 Nikolas MAES Belgium OPQ 9
7 Danny VAN POPPEL Netherlands VCD 10
8 Michael VAN STAEYEN Belgium TSV 10
9 Yukiya ARASHIRO Japan EUC 10
10 Tom VAN ASBROECK Belgium TSV 10
11 Niki TERPSTRA Netherlands OPQ 10
12 Maxime VANTOMME Belgium CRE 10
13 Adrien PETIT France COF 10
14 David VAN DER POEL Netherlands BKP 10
15 Sven VANDOUSSELAERE Belgium TSV 10
16 Philippe GILBERT Belgium BMC 10
17 Danilo NAPOLITANO Italy AJW 10
18 Alexey TSATEVITCH Russia KAT 10
19 Simone PONZI Italy AST 10
20 Lars BOOM Netherlands BLA 10
21 Sébastien CHAVANEL France EUC 10
22 Reinardt JANSE VAN RENSBURG South Africa ARG 10
23 Marcel MEISEN Germany BKP 10
24 Tony MARTIN Germany OPQ 10
25 Greg HENDERSON New Zealand LTB 10
26 Luis Leon SANCHEZ GIL Spain BLA 10
27 Antoine DEMOITIE Belgium WBC 10
28 Sep VANMARCKE Belgium BLA 10
29 Artur ERSHOV Russia RVL 10
30 Moreno HOFLAND Netherlands BLA 10
31 Greg VAN AVERMAET Belgium BMC 10
32 Tom VEELERS Netherlands ARG 10
33 Stéphane POULHIES France COF 10
34 Ben HERMANS Belgium RLT 10
35 Sebastian LANDER Denmark BMC 10
36 Maxime MONFORT Belgium RLT 10
37 Alexander PORSEV Russia KAT 10
38 Manuel QUINZIATO Italy BMC 10
39 Viktor MANAKOV Russia RVL 10
40 Steven DOMS Belgium TWJ 10
41 Tom MEEUSEN Belgium FID 10
42 Corne VAN KESSEL Netherlands FID 10
43 Gijs VAN HOECKE Belgium TSV 10
44 Stefan VAN DIJK Netherlands AJW 10
45 Romain ZINGLE Belgium COF 10
46 Andrea GUARDINI Italy AST 10
47 Justin VAN HOECKE Belgium WBC 10
48 Benjamin VERRAES Belgium AJW 10
49 Egidijus JUODVALKIS Lithuania CRE 10
50 Francesco GAVAZZI Italy AST 10
51 Marcus BURGHARDT Germany BMC 10
52 Artem OVECHKIN Russia RVL 10
53 Björn LEUKEMANS Belgium VCD 10
54 Dominik NERZ Germany BMC 10
55 Mikhail IGNATYEV Russia KAT 10
56 Tom DUMOULIN Netherlands ARG 10
57 Christophe PREMONT Belgium CRE 10
58 Florent BARLE France COF 10
59 Roman MAIKIN Russia RVL 10
60 James VANLANDSCHOOT Belgium AJW 10
61 Steven CAETHOVEN Belgium AJW 10
62 Aaron GATE New Zealand SKT 10
63 Laurent EVRARD Belgium WBC 10
64 Xavier FLORENCIO CABRE Spain KAT 10
65 Arthur VAN OVERBERGHE Belgium TSV 10
66 Edwig CAMMAERTS Belgium COF 10
67 Sébastien DELFOSSE Belgium CRE 10
68 Grégory RAST Switzerland RLT 10
69 Kris BOECKMANS Belgium VCD 10
70 Dieter VANTHOURENHOUT Belgium BKP 10
71 Sergey LAGUTIN Uzbekistan VCD 10
72 Yves LAMPAERT Belgium TSV 10
73 Leonid KRASNOV Russia RVL 10
74 Jean-Pierre DRUCKER Luxembourg AJW 10
75 David VEILLEUX Canada EUC 10
76 Bart WELLENS Belgium FID 10
77 Nikita NOVIKOV Russia VCD 10
78 Olivier CHEVALIER Belgium WBC 10
79 Kristof VANDEWALLE Belgium OPQ 10
80 Mirko SELVAGGI Italy VCD 10
81 Laurens DE VREESE Belgium TSV 10
82 Johnny HOOGERLAND Netherlands VCD 10
83 Martin KOHLER Switzerland BMC 10
84 Jurgen VAN GOOLEN Belgium AJW 10
85 Boris DRON Belgium WBC 10
86 Frantisek RABON Czech Republic OPQ 10
87 Thomas ROHREGGER Austria RLT 10
88 Roy CURVERS Netherlands ARG 10
89 Martin VELITS Slovakia OPQ 10
90 Alexander SEROV Russia RVL 10
91 Steven VAN VOOREN Belgium SKT 10
92 Niels ALBERT Belgium BKP 10
93 Eduard VORGANOV Russia KAT 10
94 Arman KAMYSHEV Kazakhstan AST 10
95 Arnaud LABBE France COF 10
96 Stijn DEVOLDER Belgium RLT 10
97 Sven VANTHOURENHOUT Belgium CRE 10
98 Quentin JAUREGUI France BKP 10
99 Nico SIJMENS Belgium COF 10
100 Tom Jelte SLAGTER Netherlands BLA 10
101 Thomas LEEZER Netherlands BLA 10
102 Marc GOOS Netherlands BLA 10
103 Romain LEMARCHAND France COF 10
104 Lubomir PETRUS Czech Republic BKP 10
105 Thomas DEGAND Belgium AJW 10
106 Andreas KLÖDEN Germany RLT 10
107 Mark MCNALLY Great Britain SKT 10
108 Jos VAN EMDEN Netherlands BLA 10
109 Maxime ANCIAUX Belgium WBC 10
110 Alexandr KOLOBNEV Russia KAT 10
111 Quentin BERTHOLET Belgium WBC 10
112 Wout FRANSSEN Belgium SKT 10
113 Jérôme BAUGNIES Belgium TWJ 10
114 Lawrence WARBASSE United States BMC 10
115 Stijn STEELS Belgium CRE 10
116 Wouter POELS Netherlands VCD 10
117 William CLARKE Australia ARG 10
118 Alexander MIRONOV Russia RVL 34
119 Ruslan TLEUBAYEV Kazakhstan AST 34
120 Michael VANTHOURENHOUT Belgium BKP 34
121 Sébastien TURGOT France EUC 34
122 Sean VAN DE WAETER Belgium TWJ 34
123 Marcel SIEBERG Germany LTB 34
124 Tony HUREL France EUC 34
125 Niko EECKHOUT Belgium SKT 34
126 Frédéric AMORISON Belgium CRE 34
127 Pieter GHYLLEBERT Belgium SKT 34
128 Jens DEBUSSCHERE Belgium LTB 34
129 Matti STIENS Belgium TWJ 34
130 Sven NYS Belgium CRE 34
131 Maxim IGLINSKY Kazakhstan AST 34
132 Philipp WALSLEBEN Germany BKP 34
133 Damien GAUDIN France EUC 34
134 Aliaksandr KUCHYNSKI Belarus KAT 34
135 Evgeny KOVALEV Russia RVL 34
136 Simon SPILAK Slovenia KAT 34
137 Dirk FINDERS Germany TWJ 34
138 Alphonse VERMOTE Belgium SKT 34
139 Jelle VANENDERT Belgium LTB 34
140 Evan HUFFMAN United States AST 34
141 Dieter UYTTERSPROT Belgium TWJ 34
142 Alexandre PICHOT France EUC 34
143 Joeri ADAMS Belgium FID 34
144 Jonathan DE WITTE Belgium WBC 34
145 Jens VANDEKINDEREN Belgium FID 34
146 Fabian CANCELLARA Switzerland RLT 34
147 Glenn O’SHEA Australia SKT 34
148 Thijs AL Netherlands FID 34
149 Rob PEETERS Belgium FID 34
150 Wout VAN AERT Belgium FID 34
151 Andrew FENN Great Britain OPQ 42
152 Thomas OP T EYNDE Belgium TWJ +1:00
153 Yann HUGUET France ARG +1:32
154 Garrit BROEDERS Belgium TWJ +1:41
155 Dennis VANENDERT Belgium LTB +2:50
156 Jurgen VAN DE WALLE Belgium LTB +2:50
157 Borut BOZIC Slovenia AST +2:50
158 Thomas VOECKLER France EUC +18:21

Niels Bastiaens